Чим обприскати дерева восени?
Восени крім збирання врожаю садівники мають ще одне важливе завдання — підготовка ділянки до зими. Щоб у наступному сезоні знову насолоджуватися соковитими плодами, слід правильно підготуватися до холодів, обприскати плодові дерева і ґрунт під ними від патогенної мікрофлори, шкідливих комах, гризунів. препаратами, призначеними для знищення комах, для боротьби з паразитами, а також перекопування ґрунту, підживлення мінеральними добривами та захист рослинності від шкідливих гризунів. Перед сезоном дощів, холодних вітрів, ранніх заморозків теплолюбні рослини додатково захищають укривним матеріалом. Захист плодово-ягідних дерев від шкідників, грибкових хвороб
Коли і чим обприскувати садок восени? Зі встановленням низьких температур шкідники на зиму залягають у ґрунт, під кору дерева, тому важливо очистити штамби від пошкодженої кори, різних наростів, обробити штамбові, кущоподібні рослини спеціальним антисептичним розчином на основі сульфату міді.
Обприскування саду восени необхідно проводити, коли штамбові дерева і кущі вже скинули листя. Серед дачників користується популярністю спосіб осіннього обприскування рослин після скидання листя 3%-ним розчином сульфату міді в гашеному вапні. Даний засіб знищує хвороботворну патогенну мікрофлору, що провокує захворювання садових рослин. За допомогою спеціального резервуару з компресією або розбризкувача ретельно проводять обприскування всіх плодово-ягідних дерев, кущів, а також насаджень суниці, багаторічні декоративні рослини. найконцентрованішого добрива з амідною формою азоту. Для виготовлення розчину беруть 600-650 г сечовини та розводять у десяти літрах води. Таке обприскування є чудовою профілактикою небезпечних хвороб, що викликаються мікроскопічними патогенами, а також актиноміцетами, мікобактеріями, які здатні уражати всі частини рослини: поверхню листя, квітки, плоди, пагони та бульби.
Яблуні в осінньому саду корисно додатково обробити фунгіцидним препаратом — 5%-ним розчином сульфату заліза.
Для садових робіт необхідно вибирати суху погоду, без дощу та вітру , обприскування рослин здійснюють до перших морозів Основною метою обприскування дерев восени є позбавлення рослин від шкідників, їх суперечка, патогенна мікрофлора, а також захист від холодних температур. Сміттєву траву, листя, зрізані гілки слід зібрати і знищити за територією садової ділянки, оскільки в торішньому листі та траві можуть залишатися патогени, зимувати шкідники, гризущі ссавці тощо.
Осіннє обприскування саду: основні особливості
Обприскування восени рослин проводять за допомогою основних неорганічних хімічних сполук: карбаміду, мідного та залізного купоросу. Зручно застосовувати спеціальний садовий розбризкувач, що враховує розміри площі, що обробляється. Все для осінньої обробки садової ділянки, обприскування плодово-ягідних дерев можна купити в інтернет-магазині AgreeMarket (Україна) за доступною ціною з доставкою по всій країні. Розчин карбаміду вбереже дерева від грибкових захворювань, але слід знати, що сечовина (карбамід) містить азот, який благотворно позначається на підвищенні врожайності, тому азотні добрива активують у деревах сукупність процесів зростання та розвитку. Щоб не наражати рослину на небезпеку в холодний період, обприскування карбамідом слід здійснювати, коли на вулиці встановлюються низькі температури. Обробка розчином сульфату заліза знищить мох, лишайник, в яких шкідливі комахи відкладають личинки. Крім цього, розчин насичує кору залізом, допомагаючи здійсненню окисних реакцій, готуючи садові культури до зими.