Що таке агроволокно та як його правильно використовувати?
Для того, щоб отримувати хороший урожай, фермерам доводиться працювати, не покладаючи рук. Навіть найродючіший чорнозем не гарантує хороший урожай, якщо не займатися як слід доглядом. Ось і доводиться вдаватися до різних аграрних хитрощів, і чудово, що сьогодні розробляється і виробляється безліч пристроїв, які допомагають спростити багато завдань.
Однією з таких є агроволокно (спанбонд), яке активно стали застосовувати аграрії останні 10-15 років. Матеріал захищає ґрунт та молоді саджанці від підмерзання, негативного впливу прямих сонячних променів, атак шкідливих комах та птахів. У той же час, агрополотно є дуже легким матеріалом, міцним і, що важливо, екологічно чистим, тому його застосування безпечне. за рахунок чого рослинності під нею було задушливо через недостатню кількість повітря. На відміну від неї, у структурі спанбонду є мікропори, які пропускають достатню кількість повітря, тепла і навіть вологи, створюючи для рослин найсприятливіші умови.
Різновиди матеріалу
Розрізняють три основні види спанбонду: чорне полотно, біле та чорно-біле.
- Чорна агроплівка значно щільніша, здатна захищати від сильних поривів вітру, злив, граду, практично не пропускає світло, знаходить своє застосування, в основному, як мульчуючий матеріал .
- Біла тканина застосовується для накриття рослин, конструювання теплиць. Матеріалом легко користуватися, так як він має малу вагу - зняти полотно, а потім знову вкрити їм грядки не складе особливих труднощів.
- Чорно-білий спанбонд активно використовується дачниками та фермерами останнім часом. Укладають його темною стороною до ґрунту. Таким чином, чорна сторона виконує роль матеріалу, що мульчує, а світла - відображає сонячні промені, не даючи землі перегріватися.
Спанбонд може мати різну щільність, від якої залежить його міцність, здатність виконувати надійну захисну функцію та, звичайно ж, ціна. Вибирати матеріал слід, виходячи із регіону використання. У південних областях користуються агроволокном невисокої щільності, а ближче до північних регіонів бажано застосовувати матеріал щільністю від 30 г/м2 і вище. в будь-який час року. Найчастіше його використовують для захисту ґрунту з молодими саджанцями, але стане в нагоді він і для будівництва теплиць, створення незвичайних ландшафтних картинок. Мульчуюче агроволокно допомагає позбутися постійних прополок. Воно може використовуватися як захист приствольної зони молодих дерев, прогріваючи ґрунт і надаючи можливість правильно розвиватися кореневій системі, не підмерзати у зимовий період.
Застосування агроволокна може мати свої особливості в залежності від виду, наприклад, використання чорного матеріалу зручно при вирощуванні помідорів та полуниць. Його розстеляють відразу після того, як буде посіяно насіння, а молоді пагони пробиваються через заздалегідь підготовлені лунки. У період дозрівання плоди не контактують із ґрунтом, а отже, не гниють. Крім цього, чорне полотно пропускає малу кількість світла, не залишаючи шансу бур'янам на подальший розвиток. Воно менше нагрівається і добре пропускає потрібну кількість світла.
Застосування агроволокна дозволить досягти відмінної врожайності, а якість овочів та фруктів буде на найвищому рівні.