У процесі ведення фермерського господарства я постійно намагаюся вдосконалити способи посадки рослин, а також догляд за ними. Після закінчення зимового періоду хочеться приступити до початку робіт, але, на жаль, земля ще дуже холодна і потрібно чекати, коли вона буде готова до посадки. Виходом із такої ситуації є посадка рослин у теплицях.
У теплицях можна створити оптимальний клімат та підтримувати необхідну температуру для вирощування культур.
На сьогодні використання скла у створення теплиць не актуальне. Це пов'язано з тим, що скло є досить дорогим матеріалом, часто б'ється і стає непридатним. Для ремонту скляних теплиць потрібна заміна цілої пошкодженої секції. На заміну традиційному скляному накриттю прийшла поліетиленова плівка для теплиць. Я використовую тепличну плівку для створення накриття для теплиці чи парника. Вона кріпиться на каркас легко та швидко. За своїм досвідом можу сказати, що використання звичайної ПЕТ плівки не дало мені очікуваних результатів. Вона не є довговічною і вразливою при впливі зовнішніх факторів, таких як: ультрафіолетові випромінювання, дощ і град, а також удари птахів.
Теплична плівка Союз показала себе з хорошого боку і змогла створити особливий мікроклімат усередині теплиці, для вирощування овочів та ранніх фруктів.
Огляд тепличної плівки «Союз»
Український бренд розпочав виробництво тепличної плівки «Союз» понад 20 років тому. За рахунок хорошої якості та надійності цю тепличну плівку зараз використовують дуже часто фермери по всій території України і навіть за її межами. При виготовленні плівки до складу додають антифоги та стабілізатори, завдяки чому вона стає більш міцною та стійкою до зовнішнього середовища. Хороше проникнення сонячного світла забезпечує швидке зростання і дозрівання плодів. За рахунок стабілізаторів зменшується шкідливий вплив ультрафіолетових променів на рослини. Вона має високий ступінь теплоізоляції та гідроізоляції. Переваги тепличної плівки:
- стійкість до коливань температур;
- висока міцність;
- має гарний парниковий ефект;
- тривалий термін експлуатації;
- доступність для фермерів;
- стійкість до погодних умов.
Завдяки використанню тепличної плівки я можу підтримувати постійну вологість ґрунту. Полив потрібно виробляти менше, тим самим виходить хороша економія води та витрачених коштів. За рахунок шарів, з яких складається плівка, вона витримує пориви вітру та сильні дощі. У негоду я не турбуюся про збереження теплиці. Зараз на ринку існує велика різноманітність тепличної плівки. Можна вибрати необхідний розмір та щільність. Вартість одного метра тепличної плівки залежить від різних факторів: від довжини та ширини рулону, від щільності та багатьох інших параметрів.
Для того щоб було легше відрізнити плівку за терміном її експлуатації додають різні барвники.
Теплична плівка «Союз» продається в заводській упаковці зі спеціальним маркуванням. Потрібно на це звернути увагу, тому що на ринку є товари-підробки. Плівка теплична 6 метрів і теплична плівка 12 метрів є найпопулярнішим варіантом з оптимальною шириною. Ширина 6 і 12 метрів дозволяє накрити теплицю середнього розміру. Також, можна придбати варіанти завширшки від 2 до 12 метрів. Довжина тепличної плівки коливається від 20 до 100 метрів. Але зараз можна купити плівку на метраж. Вам зможуть відрізати потрібну довжину, і ви не переплачуватимете за зайві метри.
Всі доступні розміри рулонів плівки для теплиць можна переглянути за посилання
Застосування тепличної плівки
Звичайно, найчастіше тепличну плівку використовують у сільському господарстві. Але також її можна використовувати у меліоративному будівництві. Багато хто використовують її для упаковки товарів. Це дуже зручно, оскільки вона є водостійкою і має презентабельний зовнішній вигляд. У тваринництві використовують тепличну плівку для облаштування сховища для кормів. Також будівельники часто користуються плівкою на своїх об'єктах, вкривають матеріали для будівництва, а також вона може бути гідроізоляційним матеріалом.
На сьогодні, застосування тепличної плівки можна знайти у різних галузях промисловості. Для створення теплиць та парників – це найкращий варіант. Низька вартість та висока міцність, виводять її на першу позицію.
Розглянемо використання плівки для облаштування теплиць та парників
Для того, щоб плівка для теплиць прослужила якомога довше і зберігала хороший стан, її необхідно правильно зберігати та використовувати. При натяжці плівки на каркас теплиці, потрібно стежити, щоб вона була добре натягнута, без провисань. Перед натяжкою розмотувати плівку в горизонтальному положенні. Після використання зберігати плівку потрібно в прохолодному місці. Бажано, щоб сонячне проміння на неї не потрапляло. Плівка схильна до механічних пошкоджень, тому бажано за нею дбайливо дивитися, і акуратно ставитися при монтажі.
Коли і де можна купити плівку?
Використання плівки займає лідируючі позиції у тепличному господарстві. Її можна придбати будь-якої пори року. Краще це зробити у спеціалізованих магазинах. Щоб заощадити свій час, я купував плівку в інтернет-магазині "AGREEMARKET". У ньому представлений великий вибір та різноманітність товарів. Є доставка по всій території України, що дуже зручно. Товари доставляються швидко та у призначений час. Консультанти допомогли мені підібрати потрібний товар. Вони розповіли про особливості та характеристики тепличної плівки.
Якщо Ви вирішили будувати теплицю та накривати її плівкою краще подбайте про це заздалегідь. Перед будівництвом у мене були всі потрібні матеріали, і я не хвилювався, що у мене не вистачить потрібних елементів. Вирощені культури у теплиці нічим не відрізняються від аналогів, вирощених на відкритому ґрунті. Овочі мають яскраве забарвлення та приємний смак. Зелень росте швидко і її можна вживати набагато раніше за початок сезону. Фермери, які займаються продажем такої продукції, зможуть отримати більше прибутку за рахунок того, що раніше вийдуть на ринок. Такий товар є абсолютно безпечним для здоров'я. При вирощуванні не слід додавати шкідливі хімікати. Овочі та фрукти встигнуть раніше через те, що всередині створюється спеціальний мікроклімат і розсада висаджується раніше за термін.
Види тепличної плівки
Теплична плівка буває різною щільністю. Щільність вимірюється у мікронах. Стандартна щільність плівки становить 80, 100, 120, 150 та 200 мікрон. За бажанням замовника, можна індивідуально виготовити тепличну плівку завтовшки від 30 до 300 мікронів.
Як показує моя практика, чим більша щільність плівки, тим термін служби її експлуатації збільшується. Щоб використовувати плівку протягом 3-4 років, потрібно вибирати щільність не нижче 200 мікрон. Теплична плівка із щільністю до 100-120 мікронів, зможе прослужити не більше одного сезону. Вплив погодних умов негативно позначається на її стані і після сезону, вона стає непридатною. Плівка теплична 150 мікронів, ціна якої залежить від виробника та довжини, може прослужити кілька років. Вона є оптимальним варіантом для того, щоб збудувати надійну теплицю на кілька сезонів.
Гарантійний термін експлуатації тепличної плівки залежить від кількості стабілізатора, який доданий до її складу у процесі виробництва, а також від її щільності.
Кількість стабілізатора, якого в середньому додають у тепличну плівку:
- термін служби 12 місяців – 1,5%;
- термін служби 24 місяці – 3,0 %;
- термін служби 36 місяців – 5,0%.