Якою мовою бажаєте продовжити перегляд сайту?
Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
Для замовлень від 750 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Шпалерна сітка, призначення, способи використання

Шпалерна сітка, призначення, способи використання

Шпалерна сітка та її призначення

Шпалерна сітка є новинкою в асортименті пластикових сіток - легкий недорогий продукт, який з'явився кілька років тому, і дозволяє по-новому поглянути на вирощування деяких культур. Її використовують для вертикального вирощування однорічних кучерявих овочевих культур (огірок, диня, горох, квасоля), та декоративних (виноград, витка троянда, плющі та інші).

Сітку масово використовують на огірку, це одна з традиційних та найпоширеніших культур. В Україні норма споживання огірка становить 11-13 кг на душу населення. Низька врожайність і висока собівартість огірка обумовлені насамперед трудомісткістю їх вирощування та збирання врожаю.

Збільшення виробництва на основі підвищення врожайності можливе лише за рахунок впровадження нових інтенсивних технологій вирощування. У відкритому та закритому ґрунті це можна здійснити виключно за рахунок опор.

Передовий досвід вирощування огірків у багатьох господарствах Закарпатської, Одеської та інших областей, а також в Угорщині та Нідерландах свідчить, що за рахунок впровадження інтенсивних технологій як шпалерна сітка з використанням краплинного зрошення можна отримувати стабільну високу врожайність огірка - на рівні 50 і більше тонн з гектара.

 

Перевага даної технології в тому, що вона дозволяє використовувати велику поверхню плодоношення рослини, поверхня ґрунту краще висвітлюється провітрюється, зводиться до мінімуму перепад температур повітря, а значить, і менше утворюється краплинно-рідкої вологи на нижній стороні листка. При вирощуванні на шпалеонній сітці погіршуються умови для проростання спор пероноспорозу. Також досвід показав, що підв'язані рослини менше схильні до зараження помилковою борошнистою росою в порівнянні з рослинами, які ростуть на землі. Використовуючи такий метод вирощування огірка вчасно можна проводити роботи з зрошення та захисту рослин від шкідників та хвороб. Триває період плодоношення та продуктивність рослин. При збиранні плодів рослини не травмуються, причому плоди збирати легше – не потрібно перевертати стебла та пагони рослин. Зменшуються втрати від загнивання плодів, які лежать на землі.

Овочеві рослини, які вирощуються на опорах (огірковій шпалерній сітці) більше доступні для обробки грунту (боротьба з бур'янами, розпушування), обприскування, запилення. Їхні плоди набувають кращого товарного вигляду (одномірне забарвлення).

Вирощування огірка на опорній системі з використанням мульчування при краплинному зрошенні сприяє суттєвому поліпшенню умов харчування рослин, зміцнює їх стійкість до умов навколишнього середовища, продовжує період їх плодоношення і тим самим забезпечує формування високих стійких урожаїв нормативної якості. За нашими дослідженнями продуктивність партенокарпічних гібридів F1 стабільно висока і становить від 14 до 18 кг продукції на погонний метр ряду.

 

Розмір осередку такої сітки 100 × 100 та 125 × 120 мм що дозволяє вусикам огірка або іншому витку культури досить просто за них чіплятися, не травмуючись, особливо важливо – самого плоду. Ширина шпалер 1,7 м, довжина: 5м, 10м, 50м, 100м, 500м та 1000м.

Також широко використовують шпалерну сітку в декоративному садівництві для підтримки кучерявих рослин, якими прикрашають огородження, опорні стінки, різні садові конструкції.

Курчові декоративні рослини в залежності від способу кріплення на опори, поділяють на три групи:

ті, які кріпляться до опор (шорсткі стіни, трельяжі мережі тощо) за допомогою повітряного коріння або присосок (наприклад дівочий виноград п'ятилистковий, плющ);

те, що чіпляються за опору спеціальними вусиками, черешками листя або самим листям (наприклад, справжній виноград);

власне кучеряві або ліани, що охоплюють опори своїми стеблами і піднімаються в гору спіраллю (наприклад лимонник китайський).

Рослини першої групи мають можливість самостійно підніматися по спорудах.

Рослини другої та третьої групи вимагають улаштування спеціальних опор. Для ліан другої групи це різноманітні ґрати, каркаси, трельяжі, сходи, перголи тощо. Ці конструкції виготовляють із дерева, металу; Останнім часом використовують пластикові сітки. Власне для кучерявих ліан опори не повинні щільно прилягати до стін, тому що їм потрібний простір для вільного руху спірального втечі. Такі рослини часто використовують для декорування непривабливого стовбура дерева колони тощо.

У декоративному садівництві шпалери використовують при вирощуванні клематиси, кучеряві троянди, виноград тризагострень, жимолості.

Кучеряві троянди відносяться до ліанових рослин. Вони походять від спорідненого виду мультифлора та вихураяну. Їх неодноразово схрещували з чайними, чайно-гібридними, ремонтантними сортами і шипшиною. В результаті схрещування та відбору отримали сорти з сильним зростом та довгими пагонами, які потребують опор.

Кучеряві троянди не мають спеціальних органів для кріплення на опорі, тому широко почали використовувати шпалерну сітку до якої підв'язують гілки рослин. Основні пагони кучеряві троянди спрямовують і прив'язують до шпалерної сітки - при такому розташуванні на головних пагонах утворюються бічні пагони зростатимуть вертикально вгору, добре задрапують сітку і будуть цвісти. Молоді пагони потрібно підв'язувати дротом у пластиковій обмотці. Підв'язувати потрібно нещільно, щоб у разі зростання в товщину пагони не травмувалися.

Надзвичайно красиво виглядають троянди, що витаються, при культивуванні на квітковій шпалерній сітці, оскільки вона білого кольору непомітно, надійною опорою. Правильно експлуатуючи шпалерну сітку, її можна використовувати 3 - 4 роки.

Шпалерна сітка є надійною підтримкою для кучерявих рослин як овочевих так і декоративних, одна з недорогих, зручна та приваблива конструкція як у промисловому так і в аматорському використанні.

Коментарі