Зелений, рівний, густий, шовковистий газон – результат правильного догляду. Ретельний підхід до вмісту газону починається відразу після посіву насіння. Обов'язково дотримуйтесь режиму поливу. Верхній шар ґрунту завжди має бути зволожений. Полив рекомендується здійснювати за допомогою дрібного розпилювача. З появою перших сходів висотою 10-15 см необхідно провести стрижку газону на висоту приблизно 5 см. Скошуйте траву сухою, після чого обов'язково рясно полийте ваш газон. Подальші стрижки слід проводити не рідше одного разу на два тижні.
Сезонне оздоровлення газону
Весняний догляд за газоном полягає у відновленні прогалин, що утворилися, а також у очищенні від млявого, опалого листя і травинок. На порожніх ділянках газон потрібно підсіяти і звільнити його від рослинних залишків, що накопичилися. Поступово накопичуючись, вони утворюють покрив та перешкоджають нормальному харчуванню трави. Очистити газон від цього сміття можна шляхом багаторазової поздовжньої та поперечної обробки граблями. Також можна скористатися садовим пилососом або газонокосаркою. Щоб досягти повного оздоровлення газону необхідно проводити його провітрювання та підживлення. Аератори проколюють ґрунт, насичуючи його повітрям та живильними елементами, а внесення добрив покращує коренеутворення. Таким чином, ви допоможете вашому газону посилити опірність до посухи та хвороб, набути здорового вигляду.
Влітку газон в основному потребує регулярного скошування та поливу. Спекотні літні місяці наражають його на ризик вигорання, тому кількість поливів краще збільшити. Поливати слід після заходу сонця, інтенсивно (оптимальна кількість води – 20-25 л/кв.м), у міру висихання газону. Для цієї мети можна використовувати спеціальні крапельні насадки на шланги, дощувачі та зрошувачі. бур'ян на газоні потрібно викопати, а пошкодження виправити. Оскільки після кожного скошування запас поживних елементів для рослин виснажується, підживлення літнього газону є обов'язковим. Комплексні мінеральні добрива, що містять макро- та мікроелементи, повністю забезпечують потребу газонної трави в харчуванні. Регулярний догляд за газоном полегшить боротьбу з бур'янами.
Осінь – оптимальний час для ремонту газону. Ремонт газону полягає у відновленні пошкоджених ділянок (підсіві насіння, заміні дернини, підрізанні країв, обробці фунгіцидами). Конкретні заходи лікування залежить від виду хвороби газону. Тому насамперед необхідно визначити стан газону, причини та ступінь пошкодження. Крім цього восени потрібне прибирання газону від опалого листя.
З настанням зимових холодів створіть вашому газону умови спокою. Підготовка газону до зими включає припинення поливу, останню стрижку, аерацію, підживлення та укриття на зиму мульчів. Мульчування можна провести шаром торфу з піском, опалою хвоєю, листям та ін. Доглядайте газон правильно, і він стане гідною прикрасою вашого будинку!