Якою мовою бажаєте продовжити перегляд сайту?
Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
Для замовлень від 750 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Укриття винограду на зиму агроволокном

Укриття винограду на зиму агроволокном

Захист рослин від морозів

За виноградною лозою необхідно правильно доглядати, щоб досягти гарного врожаю. Одними з найбільш поширених загроз для виноградників є заморозки та рясні сніги взимку. Мороз здатний негативно вплинути на обсяги та якість майбутнього врожаю, а також занапастити кореневу систему рослин. Для захисту виноградників, що вирощуються в холодному кліматі, рекомендуємо вкрити їх спеціальним захистом.

Укритий виноград краще перенесе заморозки та подарує своєму господарю багатий, смачний урожай. Особливо укрывка важлива для молодих рослин молодше 3 років. У них не лише слабка коренева система, а й надто тонкий шар кори на стовбурі. Тонка кора не здатна захистити серцевину лози від холоду і може промерзнути за температури повітря -5 градусів Цельсія. Холода нижче -15 градусів смертельні для незміцнілої лози. Селекціонери вже давно вивели морозостійкі сорти винограду, але вони можуть не перенести дуже сувору зиму і тривале промерзання грунту. Додатковий утеплювач сприятливо вплине на врожайність витривалих, дорослих рослин.

Багато садівників цікавляться, чим можна вкривати виноград на зиму, з чого виготовити укриття і яким способом краще накривати виноградну лозу. Вибір методу залежить від сорту рослини та клімату, в якому вона вирощується. Найчастіше використовуються:

  • земля. Спосіб підходить тільки для теплих регіонів, температура повітря в яких рідко опускається нижче за нуль градусів. Кущі закопують у землю, попередньо накривши пластиковими пакетами;
  • солома та опале листя. Для захисту виноградника лозу необхідно покласти на землю, вкриту дошками. Гілки закріплюють у горизонтальному положенні та засипають сухим листям або соломою;
  • агроволокно. Найбільш зручний, швидкий та надійний спосіб збереження лози. Укриття винограду на зиму здійснюється за допомогою міцного та легкого полотна, при цьому агроволокном можна прикривати навіть наймолодші та слабкі рослини.

Агроволокно виготовляється з безпечних та довговічних синтетичних волокон. Воно добре зберігає тепло навколо рослини, не дає морозу пошкодити кору і може використовуватися кілька сезонів поспіль. Поради щодо використання агроволокна

Для правильного укриття лози спочатку потрібно обрізати гілки і пригнути їх до землі. Рослина повинна ховатися до перших заморозків. Під гілки підкладіть дерев'яні бруски, щоб зберегти тепло. Після цього вкриваємо лозу кількома шарами агроволокна. Для додаткового захисту потрібно спорудити конструкцію із дроту поверх виноградника на відстані 40 см від ґрунту та накрити його плівкою. Укладання плівки дозволяє не тільки утеплити виноградник, але й зберегти оптимальний рівень вологості в лозі. Багато садівників неправильно вкривають виноградні лози, що може призвести до загибелі рослини. При утепленні виноградника агроволокном не можна:

  • намагатися швидко закрити рослини, минаючи етапи обрізки та укладання гілок уздовж землі;
  • класти агроволокно або плівку між ґрунтом та гілками;
  • додатково утеплювати лозу сіном, листям або тирсою.

Важливо вчасно зняти захист із виноградника, щоб не допустити загнивання гілок або коріння. Робити це потрібно після танення снігу та розморожування ґрунту. Якщо вас цікавить, чи обов'язково закривати виноградну лозу, коли потрібно вкривати виноград - восени або взимку, чим можна добре укутати гілки і як треба укладати утеплення, зверніться до консультантів магазину AgreeMarket, і вони розкажуть найбільш найкращі способи покривання рослин.

Коментарі