Вирощування помідорів під плівкою
Вибираючи томати для посіву, багато садівників хочуть зібрати смачні плоди з високими органолептичними властивостями якнайшвидше. Для того, щоб отримати ранній високий урожай помідорів, слід вибирати ранньостиглие високоврожайне насіння томатів, і бажано їх вирощувати в тепличних умовах, під спеціальним покривним матеріалом.
Грунт, в яке будуть висаджувати розсаду помідорів, необхідно підгодувати комплексним добривом для томатів.
Також слід дотримуватися послідовності зміни сільгоспкультур: на одній ділянці помідори рекомендується вирощувати не більше; 3 років, оскільки відбувається інтенсивне виведення поживних речовин, разом з тим, при постійному вирощуванні на тому самому місці відбувається накопичення хвороботворних збудників. Попередниками помідорів можуть бути огірки, бобові, цибуля.
У теплиці, під плівковим укриттям, температурний показник не повинен перевищувати 30°, інакше не відбуватиметься запилення, а зав'язі можуть опадати. Для зниження температури необхідно влаштовувати провітрювання теплиць.
Якщо нічні температури не досягають 13°, то ввечері слід закривати теплицю, а вранці знову відкривати. Опадіння зав'язей іноді може відбуватися і від дефіциту мікроелементів. Особливості вирощування розсади томатів у теплиці Використання покривного матеріалу, посадка в теплицю дозволяє садити розсаду раніше звичайних термінів, створюючи оптимальний мікроклімат усередині. Трудовитрати дачника при вирощуванні помідорів у теплиці дещо зростають, але всі витрати окупаються ранньостиглим урожаєм томатів. Догляд за розсадою під плівковим укриттям практично не відрізняється від догляду за посадками без укриттів, у відкритому грунті.
Переваги вирощування томатів під плівковим укриттям:
- надійний захист розсади від заморозків;
- захист від вітру, яскравого сонця, зливи та граду;
- створення оптимального мікроклімату, температурного режиму для вирощування томату;
- скорочення термінів дозрівання помідорів.
При вирощуванні томату в теплиці під плівкою зручно і корисно застосовувати систему краплинного поливу, завдяки якій оптимально зволожується коренева система. Верхнє листя може почати скручуватися, щоб запобігти випаруванню. При надлишку азоту у рослини спостерігається потужне стебло, а листя також може скручуватися. Це можна ліквідувати, рясно зволоживши ґрунт із насадженнями томатів. Також допоможе збалансоване підживлення на основі калію або комплексом мікроелементів.
Листя томатів можуть скручуватися через листову попелицю, яка спочатку зосереджується в пазухах листя. Центральна втеча припиняє ріст, листя може змінювати забарвлення через вірус кучерявості. Таку пошкоджену розсаду необхідно якнайшвидше видалити, запобігаючи зараженню здорових рослин, оскільки подібних вірусних захворювань не позбутися без втрати хворої рослини.