Що таке сітка, що затіняє?
Цей продукт давно застосовується в Європі, а в Україні почали використовуватися лише кілька років тому. Ткана захисна «затінюючи сітка» - Виготовлена зі світло стабілізованого поліетилену, дуже легка, але водночас міцна, зеленого, чорного кольору, шириною від 1,2 до 9,4 метра.
Стінка, що затіняє - це найкраще, що зараз є ринку для захисту молодих рослин від впливу прямих сонячних променів. Захищаючи від сонця, затіняюча сітка здатна давати від 42 до 90% тіні. Крім того, така сітка забезпечує рослинам постійний захист від сонця, вона ще й рівномірно розподіляє сонячні промені. Завдяки цьому урожай дозріває однаково.
Технологія застосування затінюючи сітки дуже проста. У період сильного підвищення температури на поверхню теплиці натягується сітка, внаслідок чого температура всередині теплиці падає на 5-10 С. У хмарні дні, коли світла та тепла недостатньо, сітку можна легко зняти. У Криму починають застосовувати цей матеріал наприкінці травня, а в інших регіонах у червні, липні залежно від кліматичних умов. Крім того, сітка, що затіняє, служить для захисту плівкових теплиць від граду і сильних поривів вітру.
Ефективним є саме зовнішнє затінення, внутрішнє затінення не перешкоджає проникненню тепла. При зовнішньому затінку необхідно пам'ятати, що кватирки повинні відкриватися вільно. Нахилені стіни теплиці знаходяться під прямим кутом до світлового потоку, забезпечуючи максимальне проникнення в теплицю. Влітку кут нахилу не відіграє великої ролі, тому що інтенсивність світлового потоку велика, тому при зовнішньому затінку термін служби плівки значно збільшується.
Як використовувати сітку, що затіняє?
При використанні затіняючої сітки на відкритому грунті над грядами встановлюється самий дерев'яний каркас, на якому розтягується сітка. У цьому випадку сітка також здатна захистити рослини не тільки від впливу прямих сонячних променів, а й від граду та сильних поривів вітру.
Застосування цього матеріалу дозволяє контролювати температурний та світловий режим індивідуально для культур, що вирощуються в теплицях.
В останні роки популярними стали зимові сади в яких вирощують: тропічні, субтропічні рослини. Для цих рослин навіть короткий період перегріву листя на сонці може зашкодити, тому потрібно правильно доглядати куди і входить система затінення.
Для правильного вирощування тропічних і субтропічних культур у теплиці необхідно підтримувати певний рівень вологості повітря. Під час сухого та спекотного літа у теплиці необхідно часто поливати доріжки, а також поливати під столами, на яких стоять рослини. Затінення теплиць дозволить підтримати певний рівень вологості, необхідної для декоративних рослин.Актуальним є використання затінюючи сітки в декоративних та плодових розсадниках, де після живіння або посадки молодих рослин у відкритий грунт потрібно зменшувати влучення прямих променів сонця.
Затіняюча сітка відзначається невеликою вагою. З погляду транспортування та встановлення це дуже цінно. При цьому вона довговічна, міцна, не схильна до корозії, гниття, і цим вигідно відрізняється від металевих, дерев'яних і ниткових аналогів. Продукція хімічно інертна, не токсична має високий рівень опору УФ-випромінювання та впливу атмосфери за рахунок застосування спеціальних добавок.Овочеводство - важлива галузь сільського господарства, яка займає значне місце у забезпеченні населення дієтичною продукцією протягом року. Овочеводством займаються у відкритому та закритому ґрунті. Закритий ґрунт дозволяє отримувати продукцію як у сезонний так і несезонний період року.
Під час вирощування овочів слід враховувати особливості, властиві лише даній галузі сільського господарства. Територія нашої країни велика і містить різні зони: Полісся, Лісостеп, Степ та гірські регіони Карпат та Криму. Клімат у цих регіонах відрізняється, це потрібно врахувати при доборі овочевих культур та їх технології вирощування. Популярними для закритого ґрунту є такі культури - помідор, огірок, капуста, перець, баклажан та ін.
Великою популярністю у закритому ґрунті при вирощуванні овочевих культур користуються теплиці . Конструкції теплиць надзвичайно різноманітні, з металу або дерева, поділяються на скляні та плівкові.
Продукція, що вирощується у весняних теплицях, набагато дешевша, ніж у зимових, що дозволяє різко розширити асортимент. Тому такі теплиці різного розміру набули найбільшого поширення як у великих господарствах так і дрібних фермерів та на приватних ділянках - дачах.