Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
Для замовлень від 750 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Все про мінеральні добрива для ефективного вирощування рослин

Все про мінеральні добрива для ефективного вирощування рослин

Мінеральні добрива – неорганічні речовини, які містять поживні речовини (макро- та мікроелементи), необхідні для забезпечення життєдіяльності рослин. Їх вносять в ґрунт для покращення родючості та підвищення врожаю.

На відміну від органічних добрив, які утворюються із рослинних та тваринних решток, мінеральні добрива виготовляють промисловим шляхом з природної сировини або синтезують хімічним способом.

На мінеральні добрива ціна залежить від їхнього виду та вмісту діючої речовини.

Види мінеральних добрив

В сільському господарстві використовують 3 групи мінеральних добрив:

  1. однокомпонентні (прості) – містять один інгредієнт;
  2. комплексні (складні) - до складу входить два і більше компонентів у різному співвідношенні;
  3. мікродобрива.

Купити мінеральні добрива можна в твердій (гранульованій, порошкоподібній) та рідкій формі.

Прості однокомпонентні добрива

Азотні добрива (аміачна селітра, карбамід)

Сприяють активному нарощуванню зеленої маси (листя та пагонів), надають листям насиченого зеленого кольору, покращують смак плодів.

Азотні підживлення проводять рано навесні та влітку. Не варто вносити азот восени, щоб не стимулювати ріст рослин.

Калійні добрива (хлористий і сірчанокислий калій, калійна сіль, калімагнезія)

Посилюють опірність рослин до грибкових захворювань, підвищують посухо- та морозостійкість, активізують фотосинтез, прискорюють цвітіння та плодоношення, сприяють накопиченню крохмалю та цукру в плодах і коренеплодах, подовжують термін зберігання, допомагають запобігти пожовтінню та підсиханню листя, побурінню стебел.

Калій використовують для основного, передпосівного і додаткового підживлення. Основне внесення проводять восени перед оранкою. При передпосівному підживленні добриво вносять перед весняною посадкою в лунки. При виявленні дефіциту макроелемента проводять додаткові підживлення перед дозріванням фруктів та ягід, а також перед цвітінням декоративних рослин.

Фосфорні добрива (суперфосфат, подвійний суперфосфат)

Забезпечують розвиток та розгалуження кореневої системи, сприяють кущінню та збільшенню цвітіння, підсилюють зимостійкість рослин, підвищують врожайність, прискорюють дозрівання плодів, покращують їхню якість та смак.

Підживлення фосфором проводять в осінній період перед оранкою, а також навесні при передпосівному обробітку.

Комплексні добрива

NPK добрива (амофоска, діамофоска, нітроамофоска, карбоамофоска)

Містять всі основні елементи: азот (N), фосфор (P), калій (K). Особливу користь вони принесуть при вирощуванні рослин на бідних ґрунтах. NPK-добрива підвищують стійкість рослин до заморозків, посухи, захворювань та шкідників, підвищують врожайність на 30-70%.

Підживлення проводять перед або під час посіву.

Фосфорно-калійні добрива (монофосфат калію)

Стимулюють розвиток рослин, підсилюють стійкість до несприятливих погодних умов, шкідників та хвороб, прискорюють дозрівання плодів, підвищують врожайність, покращують якість плодів, збільшують термін зберігання.

Найбільш сприятливий період для внесення фосфорно-калійних добрив – осінь, але можна проводити підживлення і навесні.

Азотно-фосфорні добрива (амофос, нітроамофос, фосфат амонію)

Сприяють активному росту та розвитку рослин, накопиченню цукру у коренеплодах, покращують здатність протистояти заморозкам та іншим несприятливим факторам довкілля.

Азотно-фосфорні підживлення проводять в різні пори року: восени перед оранкою, навесні перед висівом насіння та висаджуванням розсади, влітку під час поливу.

Азотно-калійні добрива (калієва селітра)

Забезпечують ріст та бутонізацію рослин, підвищують імунітет, здатність протистояти грибковим захворюванням, заморозкам, посусі. Особливо необхідні на піщаних та супіщаних ґрунтах.

Азотно-калійні підкормки можна проводити протягом всього періоду вегетації: з ранньої весни до пізньої осені. Восени добрива вносять перед оранкою, навесні перед посівом насіння та посадкою розсади, влітку під час поливу.

Мікродобрива

Містять мікроелементи (мідь, бор, молібден, залізо, цинк, марганець, кобальт, йод), які приймають участі у метаболізмі, покращують загальний стан рослин, сприяють росту пагонів та дозріванню плодів. Мікродобрива використовують для позакореневого підживлення.

Особливості вибору

Збираючись купити добрива, слід врахувати декілька факторів:

  • пору року – навесні найкраще вносити азотні добрива, а восени – калійні і фосфорні;
  • фазу вегетації – азот необхідний в період активного росту пагонів та нарощування листя, а калій і фосфор – перед цвітінням та плодоношенням;
  • тип ґрунту – піщаним ґрунтам необхідні регулярні підживлення, адже з них швидко вимиваються поживні речовини;
  • кислотність ґрунту – кислі ґрунти потребують добрив з лужним або нейтральним ефектом.
Коментарі