Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Ви дивилися 5 Account
Меню
Для замовлень від 750 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Як вирощувати овочеві та ягідні культури під агроволокном?

Як вирощувати овочеві та ягідні культури під агроволокном?

Агроволокно біле – легкий нетканий матеріал, який служить надійним помічником в сільському господарстві. Ним накривають рослини, щоб захистити від негативних зовнішніх факторів.

Укривний матеріал для рослин виготовляють із поліпропіленових волокон, з’єднаних  термічним способом.

Агроволокно біле: використання та види

При виборі агроволокна слід звертати увагу на його щільність і світлопроникність, а також на розміри (довжину і ширину) полотна. Варто врахувати, що чим щільніший матеріал, тим він краще захищає від холоду, але слабше пропускає світло.

В залежності від щільності біле агроволокно розділяють на 3 групи:

  • легке (17-23 г/м2);
  • середнє (30-42 г/м2);
  • щільне (50г/м2).

Легке агроволокно розстеляють поверх розсади після висадки або на поверхні ґрунту після посіву насіння для отримання ранньої продукції. Також ним можна накрити рослини пізно восени, щоб продовжити плодоношення. Матеріал щільністю 17 г/м2 здатен захистити рослини при заморозках до -2°C, 19 г/м2 – до -3°C, 23 г/м2 – до -5°C.

Середнє агроволокно більш важке, внаслідок чого може пом’яти листя та зламати стебла. Тому його краще натягувати на дуги, формуючи тунельні парники, або використовувати при виготовленні теплиць. Спанбонд щільністю 30 г/м2 забезпечить надійний захист овочевим, ягідним та декоративним рослинам при заморозках до -7°C, а матеріал щільністю 42 г/м2 – до -8°C.

Теплиця з агроволокна, на відміну від конструкцій, покритих поліетиленової плівкою, не лише захистить від заморозків, а й перешкодить перегріванню рослин та утворенню конденсату, забезпечить якісну вентиляцію та зведе до мінімуму ризик грибкових захворювань.

Агроволокно щільністю 50 г/м2 використовують для утеплення теплолюбних дерев та чагарників на зиму, а також в якості альтернативи сніжному покриву на полях. Ним можна безпосередньо укутати стебла рослин або натягнути на опори. Завдяки високій щільності спанбонд надійно захистить від значних морозів (до -8°C), сильних вітрів та ожеледі.

Біле агроволокно – користь при вирощуванні сільськогосподарських культур

Спанбонд характеризується пористою «дихаючою» структурою, завдяки чому він вільно пропускає світло (до 90%), необхідне для процесу фотосинтезу, повітря та воду.

Завдяки своїм властивостям укривне агроволокно:

  • створює оптимальний мікроклімат для розвитку кореневої системи, підтримує природнє протікання процесів у ґрунті;
  • забезпечує захист рослин від холоду, граду, сильних вітрів, спеки, температурних коливань та шкідників;
  • запобігає появі гнилі та цвілі, утворенню кірки;
  • сприяє рівномірному прогріванню ґрунту та природній вентиляції;
  • допомагає отримати швидкі та дружні сходи;
  • дає можливість збирати врожай на 10-14 днів раніше;
  • на 20-30% підвищує врожайність.

Купити агроволокно біле варто, щоб:

  • отримати продукцію поза сезоном (рано навесні та пізно восени);
  • продати овочі та ягоди по максимально високим ринковим цінам;
  • зменшити кількість поливів та зекономити воду;
  • мінімізувати використання пестицидів;
  • полегшити догляд за рослинами, знизити трудомісткість робіт.

Вирощування овочів під агроволокном

Біле агроволокно широко використовується для вирощування різноманітних овочевих культур: огірків, помідорів, перців, баклажанів, капусти, картоплі, редиски, моркви.

Вирощування картоплі

Агроволокно для картоплі допоможе:

  1. Захистити молоді рослини від весняних заморозків.
  2. Створити фізичний бар’єр для колорадських жуків.
  3. Зменшити випаровування вологи та скоротити частоту поливів;
  4. Отримати надранній урожай (на початку травня), що дасть можливість реалізувати його на ринку максимально дорого.

Посадка картоплі під агроволокно здійснюється в березні-квітні (залежно від погодних умов регіону) – на  2-3 тижні раніше, ніж звичайно. До роботи приступають після того, як ґрунт прогріється до  +6°C.

Завчасно пророщені бульби висаджують у ґрунт та накривають спанбондом щільністю 23 або 30 г/м2. Можна натягнути полотна на дуги, створивши парник. Надійно зафіксувати краї допоможуть кілки для агроволокна.

Можна зняти укривний матеріал після того, як зникне загроза заморозків, але краще залишити його до збору врожаю.

Вирощування перцю

Перець – вибаглива культура, яка дуже любить поливи та негативно реагує на температурні перепади. Висадивши розсаду під агроволокно, вдасться зберегти вологу, захистити рослини від замерзання та перегріву, що сприяє швидкому росту та збільшенню врожайності.

Укривний матеріал щільністю 23 г/м2 можна розміщувати безпосередньо на розсаді. Спанбонд щільністю 30 г/м2 слід натягнути на дуги, щоб не зламати тендітні стебла.

Перець під агроволокном можна залишати до початку цвітіння.

Вирощування огірків

Огірки дуже чутливі до зниження температури. Вони здатні загинути вже при 3-4 градусах тепла. Посадка огірків під агроволокно збереже рослини навіть при невеликих заморозках. Укривний матеріал допоможе підтримувати стабільну температуру та оптимальну вологу, а також знизить ризик ураження грибковими захворюваннями.

Спанбонд щільністю 17-19 г/м2 розстеляють безпосередньо на ґрунт після висіву насіння. Більш щільне агроволокно (23-30 г/м2) натягують на дуги.

Вирощування ягідних культур під агроволокном

Укривне агроволокно можна використовувати при вирощуванні малини, ожини, лохини, але найчастіше аграрії застосовують його на плантаціях полуниці.

Полуниця під агроволокном добре почуває себе в різні пори року. Навесні спанбонд захистить рослини від заморозків та забезпечить дозрівання ягід на 10-14 днів раніше. Влітку він збереже вологу, попередить появу сонячних опіків, покращить якість плодів. Восени біле агроволокно захистить від ранніх заморозків та продовжить плодоношення, а взимку вбереже від вітрів та морозів.

Щоб отримати максимальний результат, при вирощуванні полуниці рекомендується комбінувати біле агроволокно із чорним мульчуючим. Укривний матеріал створить оптимальний мікроклімат, а мульчуючий захистить від бур’янів та допоможе зберегти товарний вигляд ягід.

Купуйте агроволокно біле за ціною від виробника в інтернет-магазині Agreemarket для ефективного вирощування рослин у будь-яку пору року.

Коментарі