Якою мовою бажаєте продовжити перегляд сайту?
Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
Для замовлень від 500 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Особливості життя/росту/розвитку саду влітку

Особливості життя/росту/розвитку саду влітку


Літня пора року характеризується високими температурами, посухами, швидким ростом бур’янів та  підвищеною активністю шкідників, а також літо – це період, коли деякі культури починають давати плоди. Отож в цей час рослини як ніколи потребують уваги господарів. Правильний догляд за садом влітку забезпечить здоров’я рослин, високу врожайність та естетичну привабливість саду загалом.

Від чого залежить догляд?

Види робіт, які слід проводити в саду, будуть залежати від: 

  1. Типу рослин (плодові дерева та кущі, декоративні рослини);

  2. Особливостей розміщення насаджень (на більш освітлених чи затінених ділянках землі, якість грунту, особливості ландшафту); 

  3. Кліматичних умов (для літа характерні як посушливі періоди, так і сезони дощів). 

Всі ці фактори впливатимуть на особливості догляду за садом у літню пору року.

Роботи, які потрібно проводити в саду влітку

  1. Полив.

Оскільки літо – це доволі спекотний і посушливий період року, садівникам варто подбати про регулярний полив рослин. Звичайно, варто звертати увагу на вологість грунту і регулювати полив залежно від потреб рослин. Наприклад, хости та м’ята надають перевагу більш вологому грунту, а от лаванда полюбляє сухий грунт. 

  1. Мульчування.

Літо – сприятлива пора року не лише для благородних рослин, але й для бур’янів. Мульчування передбачає покриття поверхні грунту шаром інших матеріалів. Мульча є органічною (солома, компост, кора дерев, тирса, листя) та неорганічною (агроволокно, гравій чи інші дрібні камінці). Цей прийом не тільки дозволяє боротися з бур’янами, але й забезпечить утримання вологи в грунті, що особливо важливо у спекотні літні місяці.

  1. Боротьба зі шкідниками.

Влітку рослини слід регулярно оглядати на наявність ознак зараження шкідниками. Слід звертати увагу на пошкоджені стебла листя та плоди. Захищати рослини від шкідників можна різними засобами, а саме: біологічними (сонечка, бджоли чи інші комахи) та хімічними (інсектициди, які слід застосовувати лише у випадку серйозних уражень). В якості профілактики варто використовувати захисні сітки або інші бар'єри для запобігання потраплянню шкідників на рослини. 

  1. Збирання врожаю.

Цей пункт актуальний для власників плодових кущів та дерев. Велика кількість рослин вже влітку дає плоди. Переважно це кущі (наприклад, лохина, смородина, малина, порічки, тощо), проте є й багато сортів дерев, які вже можуть порадувати господарів врожаєм (ранні сорти яблук та груш, черешні, вишні). 

  1. Підтримка декоративних елементів.

Літо – один з періодів року, коли сад буяє у всій красі. Обрізка та формування декоративних рослин допомагають підтримувати їх форму та зберігати естетисну привабливість саду. Окрім того, що обрізка забезпечує красивий вигляд насаджень, вона є й запорукою здоров’я рослин. Обрізання сухих гілок та інших пошкоджених частин рослини сприяють здоровому росту та запобігають поширенню хвороб і шкідників. Власникам газону слід подбати про аерацію грунту, щоб забезпечити коріння трави киснем.

Корисні поради щодо догляду за садом влітку

  1. Поливати рослини краще вранці, або ввечері. Це допоможе зменшити випаровування води і забезпечить ефективніше зволожування грунту.

  2. Для поливу краще використовувати дощову воду. Її можна збирати та зберігати в бочках. Це більш екологічний та економічно вигідний спосіб забезпечити рослини вологою.

  3. Збирати плоди краще вранці, тоді вони ще холодні. Це забезпечить тривалішу свіжість та аромат.

  4. Щоб газон не висихав, його не слід косити надто коротко, а залишати висоту приблизно 5–7 сантиметрів.

  5. Запобігти розмноженню шкідників допоможе підтримка чистоти саду – прибирання опалого листя та інших органічних відходів.

Правильний догляд за садом забезпечує його довговічністю, здоровим ростом, багатим та соковитим врожаєм, а також естетичною привабливістю. 

Коментарі