Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню

Для замовлень від 750 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Фосфорні добрива. Як та коли вносити?

Фосфорні добрива. Як та коли вносити?
У сучасному світі важко уявити фермера чи дачника, який не використовує на своїй ділянці добрива. При вирощуванні еко продукції найчастіше використовуються органічні добрива, в інших випадках перевага надається мінеральних добрив. Добрива допомагають рослинам розвиватися правильно, давати хороший урожай та якісні плоди. Фосфорні добрива необхідні кожному рослині. Фосфор є джерелом енергії багатьом культур. Щоб отримати хороший результат від внесення добрив, потрібно дотримуватися правил та рекомендацій, які є на кожній упаковці. Також звертайте увагу на термін внесення.

Для чого потрібний рослинам фосфор?

Достатня кількість фосфору свідчить про правильний розвиток рослин. Якщо Ви помітили, що процес зростання зупинився, то це швидше за все говорить про нестачі фосфору. Деякі рослини починають мутувати у процесі зростання. Це призводить до отримання поганого та не якісного врожаю. Якщо Ви спостерігаєте зміну кольори на листі, вони стають фіолетовими або бардовими, то відразу можна говорити про нестачі фосфору. Рослини слабшають, листя деформується, зростання зупиняється, Коренева система рослин не розвивається. Щоб уникнути всіх цих ознак, потрібно контролювати кількість фосфору у ґрунті.

Фосфорне голодування можна одразу помітити у молодих рослин. Як тільки розсада висаджена в ґрунт вона повинна стрімко розвиватися та рости. Якщо цього не відбувається потрібно шукати причину у нестачі фосфору. Фосфор сприяє стимуляції зростання, всі процеси перебувають під контролем. Нирки вчасно розпускаються, цвітіння відбувається у терміни, після чого з'являються здорові плоди. Гальмування всіх процесів призводить до малого врожаю та загибелі деяких рослин.

Фосфор підтримує зимостійкість рослин на високому рівні. Овочам та Фрукти при вирощуванні фосфор просто необхідний. Фосфорні добрива не здатні швидко діяти та давати негайний результат.

Які бувають фосфорні добрива?

Фосфорні добрива бувають різних видів, вони також входять до складу комплексних добрив. добрив. Багато виробників ділять фосфорні добрива на: малорозчинні та нерозчинні добрива. Найбільшою популярністю користуються такі добрива:
  1. Суперфосфат простий.Зміст фосфору становить 15-21 %, азоту 2 %. Добриво містить також калій, кальцій, магній та інші елементи. Це добриво дуже добре розчиняється у воді. Його можна вносити практично під усі культури. Суперфосфат простий застосовується на відкритому ґрунті, а також у теплицях. Спосіб застосування: при обробці грунту - 40-50 г. на 1 кв. м.; при підживленні рослин - 15-20 г. 1 кв. м.; на закритому ґрунті – 80-100 г. на 1 кв. м. Форма випуску: порошок або гранули в заводської упаковки.
  2. Суперфосфат подвійний. Зміст фосфору становить не менше 40%, азоту 10%, сірки 5%. Сірка, що міститься у складі, здатна посилити відновлювальні процеси. Завдяки цьому, покращується життєстійкість рослин, соняшнику підвищується вміст жиру в насінні, а у зернових культур - вміст білка. Це дуже позитивно впливає якість майбутнього врожаю. Добриво добре розчиняється у воді. Часто використовується для підживлення рослин. Можна застосовувати на різних ґрунтах. Спосіб застосування: під перекопування ґрунту навесні або восени - 20-30 г. на 1 м2. Випускається найчастіше у гранулах.
  3. Фосфоритне борошно. Зміст фосфору становить 20-30%, кальцію 40%. Це удобрення погано розчиняється у воді. Воно має тривалу дію, тому Швидкого результату очікувати не варто. Фосфоритне борошно розкладається поступово, і фосфор засвоюється рослинами протягом кількох років. Фосфоритне борошно найчастіше використовують на кислих ґрунтах. Застосовується добриво найчастіше при перекопуванні ділянки. Воно не є придатним для внесення під посадку рослин.
  4. Аммофос. Зміст фосфору становить 52 %, азоту 12 %. Можна вносити на будь-яких ґрунтах. Добриво добре розчиняється у воді, що дозволяє вносити його в як підживлення для рослин. Найчастіше добриво використовується в осінній період часу. Спосіб застосування: при перекопуванні восени або навесні – 15-20 р. на 1 кв.м.; при посадці розсади - 2 г на лунку; при підживленні – 5-10 м на 1 кв.м.
  5. Нітроамофоска. Зміст фосфору становить 16%, калію 16%, азоту 16%. Добриво підходить практично всім сільськогосподарських культур. Рекомендується вносити в осінній та весняний періоди. Спосіб застосування: при основному обробітку ґрунту - 30 г. на 10 л. води на 1 кв. м.; при кореневому підживленні - 30 г. на 10 л. води; при позакореневому підживленні - 15-30 г на 10 л води.

Переваги та недоліки фосфорних добрив.

За участі фосфору відбуваються обмінні процеси рослин. Він сприяє їх раціонального розвитку. Не перегодовуйте рослини. Надлишок фосфору не зашкодить рослин, але краще розвиватися вони не стануть. Дотримуйтесь норм внесення. Фосфорні добрива найкраще вносити під перекопування ґрунту.

Фосфорні добрива суттєво збільшують урожайність культур та підвищують їхня стійкість до різних захворювань. Бажаєте отримати здоровий урожай – вчасно вносите фосфорні добрива. Недоліком використання фосфорних добрив можна назвати період їхньої дії. Миттєвого результату очікувати не варто. Добрива потрібні вносити завчасно. Наберіться витримки та терпіння.

Якщо Ви дотримувалися інструкцій на упаковці, на Вас чекає відмінний результат. Ви зможете побачити міцні та здорові рослини. Їхній розвиток буде правильним. У деяких Ви можете отримати ранній урожай. Плоди зберігатимуться довше, їх якість покращитись у рази. Загалом урожайність підвищиться на 30-40%.

Купуйте тільки якісні добрива у спеціалізованих магазинах. Ціна на фосфорні добрива доступна, тому на них краще не заощаджувати. Дотримуйтесь правил під час внесення добрив, обов'язково використовуйте рукавички, а в деяких випадках спеціальну маску.

Коментарі