Органічне добриво Вугільний пил (зола) деревини ОВІ Україна Вугільний деревний пил є екологічно чистим продуктом, що отримується в результаті спалювання деревини, - вогнетривкі органічні залишки, які містять мінеральні речовини.
У деревній золі листяних порід міститься фосфор (Р), калій (K), кальцій Ca ) та інші цінні компоненти в невеликих кількостях. Концентрація кальцію в золі може досягати 30%, це сприяє нормальному розвитку та зміцненню стебел кімнатних рослин на ранніх стадіях розвитку. Калій у складі золи міститься у достатній пропорції, щоб обмін речовин рослини проходив правильно. Недолік цього елемента сильно позначається на зовнішньому вигляді рослини, наприклад кімнатні рослини, такі, як троянди не пахнуть, а кінчики листя пасльонових культур засихають, а потім згортаються.
Деревна зола застосовується як добриво, а також для зміни балансу складу ґрунту. Це сприятливо позначається на розмноженні мікроорганізмів у ґрунті, наприклад азотфіксуючих бактерій. Якісний склад ґрунту істотно покращується при внесенні до нього золи, що є природним розпушувачем ґрунту. Додавання в ґрунт деревних залишків збільшує стійкість рослин до різних захворювань, сприяє швидкому вкоріненню при пересадці.
Деревне вугілля, що використовується в грунті, має унікальну здатність абсорбувати азот з атмосфери, перетворюючи його на форми, доступні для засвоєння рослинами. Також він має властивості, що дозволяють утримувати воду та розчинені в ній поживні елементи, які легко засвоюються кореневою системою. Для підживлення кімнатних рослин, зола, отримана в результаті згоряння рослинних залишків є одним з найбільш корисних органічних добрив. Застосування золи для кімнатних рослин дозволяє поліпшити склад грунту, зробити його більш пухким завдяки розмірам фракцій (1-4 мм), а також збільшити кількість квітконосів і не дати їм обсипатися на початок цвітіння. Добриво дерева зола підходить практично для всіх видів культур: овочевих (картоплі, моркви, буряків, капусти, перцю, томатів, огірків, баклажанів бобових культур); саджанців плодових дерев (сливи, вишні, аличі, яблуні, груші, черешні), ягідних культур (смородини, малини, аґрусу, полуниці); кімнатних та садових декоративних рослин (троянд, бегоній, хризантем, флоксів, гладіолусів, цикламена, хости, герані, антуріуму, папороті, фікуса) та багатьох інших.
Переваги добрива пил деревного вугілля