Склад:
Попіл дерева є відмінним природним комплексним добривом, що містить фосфор, калій, кальцій і багато мікроелементів, необхідні рослинам. Всі ці корисні елементи необхідні для нормального зростання зеленої маси на початковому етапі розвитку, які забезпечують збалансоване харчування протягом усієї вегетації. Це особливо важливо для городніх культур, які утворюють велику надземну частину, наприклад помідорів, гарбузів, огірків.
Вона застосовується для розкислення ґрунтів. На більш важких ґрунтах її краще вносити під перекопування восени, а на піщаних і торф'яних — навесні.
При застосуванні золи деревної як добрива спостерігається активне зростання, і компактніше (за термінами) дозрівання таких представників сімейства пасльонові, як помідори. Карбонат кальцію (CaCO3) впливає активність обмінних процесів. Він посилює швидкість пересування речовин клітинами рослинного організму, і нормалізує протікання біохімічних процесів. Ця його властивість дозволяє використовувати золу деревну як добриво. Особливо корисний цей елемент для квітів, оскільки впливає на величину та пишність бутонів.
Удобрення огірків золою деревною, в якій міститься велика кількість карбонатних сполук кальцію, допомагає їм повноцінно розвиватися. Ця рослина відрізняється безперервним зростанням вегетативних тканин, і Ca служить сполучною ланкою при транспортуванні корисних речовин до клітин.
Цибуля дуже гостро реагує на нестачу золи. Відбувається висушування та розшарування цибулини. Цю ситуацію можна виправити, поливши рослину настоєм із золи деревної.
Золу деревну можна використовувати і для підживлення томатів. Через тиждень після внесення золи деревної можна спостерігати активізацію їх зростання. Ці рослини люблять кальцій та калій. Вони необхідні їм для утворення запасів вологи в м'ясистих стеблах та формування повноцінних соковитих плодів.
Також приготувати добрива із золи деревної для кімнатних рослин можна за допомогою чаю. Воно активізує зростання у зимовий період, допомагає зберегти забарвлення листя, та підтримати цвітіння. Дотримуючись цього рецепту, необхідно змішати 1 частину золи деревної з 1 частиною віджатого заварювання.
Норма внесення:
Огірки, цибуля |
3 ст.л. на 1 літр води, настоюють тиждень.Після вноситься під рослину з наступним рясним поливом.Норма розчину при удобренні огірків золою деревною 0,5 л на один кущ. |
Томати | навесні за пару тижнів до посадки томатів. Норма витрати ― 1 склянка на лунку. |
Троянди | 100 гр. порошку золи деревної на 10 л води |
Кімнатні рослини |
2 ст. л. золи деревної на 1 літр готового ґрунту. |
Але цю речовину можна використовувати не тільки як підживлення. Воно допомагає боротися з великою кількістю шкідників комах. При опудрюванні або обприскуванні культур золою деревною можна спостерігати швидку загибель таких городніх антагоністів, як личинки колорадського жука (2 дні), слимаки, хрестоцвіті блішки.
Це добриво має органічне походження, що дуже важливо для багатьох садівників. Застосовуючи його, можна не побоюватися за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких. Мабуть, це один із найголовніших аргументів при виборі золи деревної як добрива.
Безпека: Під час роботи із золою деревною одягайте рукавиці та дотримуйтесь правил гігієни!