Цитокініновою паста це стимулятор пробудження сплячих бруньок і утворення нових з наступним проростанням квітконосу і «діток» на 7-14 день.
Дія цитокініновою пасти засноване на здатності препарату викликати масове ділення клітин рослини.
Застосовується в садівництві і кімнатному квітникарстві, для стимулювання зародження, розвитку і зростання бурньок, добре зарекомендувала себе в роботі як зі звичайними садово-плодовими культурами, так і з рідкісними, складними в догляді рослинами. У кімнатному квітникарстві застосовується для стимулювання цвітіння і розмноження. Видових обмежень в застосуванні препарату немає. Ефективно реагують на препарат всі види і сорти орхідей, сенполій, сукулентів, гибискусов, троянд, камелій, цитрусових та ін.
Спосіб застосування та рекомендації.
Пробудження бруньки:
Гострою дезинфікованою голкою дряпнути живу клітинну тканину нирки. На місце роздряпування накласти пасту розміром з горошину діаметром 1,5-2,5 мм і покрити бруньку тонким шаром. Пробудження бруньки почнеться в залежності від виду рослини на 7-10-й день. Метод відмінно працює на трояндах, фаленопсис, бегоніях, диффенбахія, толстянка, цитрусових і мн. ін.
Зародження бруньки:
Гострою дезинфікованою голкою дряпнути живу клітинну тканину стебла рослини, в тому місці, де планується поява бруньки. На місце роздряпування накласти пасту розміром з горошину. Зародження бруньки (квітконоси, «дітки», гілки) почнеться в залежності від виду рослини на 7-14-й день. Метод дає хороший результат на сенполії, бегоніях, Цимбідіум, Мільтон, сукулентів, драцену, пальмах, Алоказіі, диффенбахія, толстянка, молочай, цикаса, і мн. ін. Застосовуючи цей метод можна правильно сформувати крону рослини.
Кількість штучно пробуджених бруньок повинно бути мінімальним (1-3 бруньки) , але в цілому залежить від здатності кореневої системи забезпечити харчуванням нові пагони. Надмірна кількість препарату може викликати пробудження відразу декількох пагонів з однієї бруньки, що також не бажано. Такі пагони часто не можуть повністю розвинутися. Помітивши нове зростання, слід пам'ятати, що рослина в цей момент потребує відповідної підгодівлі і умовах (тепле і світле місце розташування). Якщо ж навколо рослини «зимові» умови, то вимушений зростання може призвести до виснаження рослини і погіршення його зовнішнього вигляду.
Найкращий час застосування - період зростання або безпосередньо перед ним. Також слід знати, що для зародження квітконосу на бруньку необхідно наносити мінімальний шар пасти.