Якою мовою бажаєте продовжити перегляд сайту?
Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
Для замовлень від 500 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Мульчування полуниці за допомогою агротканини

Мульчування полуниці за допомогою агротканини
Полуниця є однією з найсмачніших ягід літнього сезону. В основному полуницю вживають у свіжому вигляді, але також з неї можна робити варення та джеми. На дачних ділянках можна побачити саджанці полуниці різних сортів. Спосіб висадки кардинально відрізняється у кожного фермера та дачника. На невеликих ділянках при посадці полуниці переважно використовують плівку або агротканину. Після довгих експериментів я дійшла висновку, що найкращим варіантом для мульчування полуниці є агротканина. Агротканина - це тканий матеріал, який має велику щільність, від 85 до 115 г/м2. Вона може бути різних розмірів та кольорів. Для своєї ділянки я обрала стандартний чорний колір агротканини, її густина становить 100 г/м2. Але також можна використовувати агротканину білого, коричневого або зеленого кольорів. Дуже зручно, що на агротканині є напрямні лінії, завдяки яким можна легко облаштовувати грядки, також вони допомагають при посадці рівномірно розподілити кущі саджанців по периметру.

 

Мульчування матеріалами органічного походження має багато недоліків. Одним з головних, є недовговічність матеріалу, що в кінцевому результаті, призводить до появи різних хвороб та розмноження шкідників. Для того, щоб спростити роботу і уникнути багатьох проблем, для мульчування полуниці краще використовувати неорганічні матеріали.

Підготовка ділянки для мульчування агротканиною

Перед тим, як розпочати висадку полуниці, потрібно підготувати грунт. Ділянка має бути рівною, бажано без ухилів. Полуниця є невибагливою ягодою, тому добре росте на різних типах ґрунту. Але за необхідності потрібно удобрити грунт компостом або іншими органічними добривами. Полуниця буде добре рости на ділянці, де вирощувалися сидеральні культури. Після того, як ділянка обрана, і грунт підготовлений, потрібно розкласти та натягнути агротканину над поверхнею землі. Бажано розкласти і вирівняти матеріал так, щоб не залишалися горби і складки. Закріпити агротканину можна кілочками або спеціальними шпильками. Я завжди добре закріплюю агротканину, тоді негода не зможе зірвати матеріал, і вся полуниця залишиться в безпеці. Для посадки полуниці потрібно зробити хрестоподібні надрізи, у цьому нам допоможуть квадрати на агротканині. Занадто великі розрізи робити не потрібно, оскільки через них зможуть проростати бур'яни. Відстань між кущами полуниці має становити 20-30 см., а між рядами 40-50 см. Після того, як саджанці полуниці вже у землі, потрібно прибрати зайвий ґрунт з агротканини та полити полуницю.

Переваги використання агротканини для мульчування.

Перелічимо основні переваги використання агротканини:

  • добре пропускає вологу та повітря;
  • запобігає зростанню бур'янів;
  • захищає рослини від шкідників;
  • утримує вологу в грунті тривалий час;
  • міцний та довговічний матеріал;
  • запобігає перегріву ґрунту;
  • зберігає пухку структуру ґрунту.

На поверхні агротканини не накопичується вода. Це запобігає появі калюж. Вся волога легко проникає у ґрунт і живить полуницю. Під агротканиною створюється особливий мікроклімат, який сприяє доброму зростанню рослин. Повітря легко проникає через матеріал і дозволяє ґрунту дихати. Бур'яни не ростуть під агротканиною, оскільки сонячне світло не проникає всередину. Також ґрунт захищений від ультрафіолетових променів у спекотні дні, він не перегрівається на сонці. Для розмноження більшості шкідників необхідно потрапити до ґрунту. Агротканина не дає такої можливості, і полуниця залишається здоровою та не пошкодженою. При цьому дощові черв'яки добре розмножуються під агротканиною, і сприяють збільшенню гумусу. Я не маю необхідності використовувати хімічні речовини для захисту рослин.

Найкращим способом поливу полуниці є використання краплинного поливу. При цьому способі витрати води можна скоротити у 3-4 рази. Плоди часто не контактуватимуть з водою, тому загнивання не загрожує майбутньому врожаю. Через краплинну систему зрошення можна подавати добрива кращого зростання рослин. Якщо немає можливості встановити краплинне зрошення, краще здійснювати полив через розбризкувачі. Під агротканиною довго зберігається волога, тому полив можна проводити рідше. Якщо йдуть дощі, то полив можна здійснювати протягом декількох днів.

Оскільки полуниця є багаторічною рослиною, то агротканину можна не знімати з ґрунту протягом 5-7 років. Міцний матеріал може витримати велику вагу, пошкодити його важко. Птахи, які можуть поласувати ягодами, також не зможуть зашкодити агротканині. При вирощуванні полуниці, агротканина має безліч переваг. Всі вони сприятливо впливають на зростання та розвиток рослин. Також вона демонструє свої позитивні сторони під час збирання врожаю. Полуниця, у процесі зростання немає дотику із землею, тому ягоди залишаються чистими. Їх зручно збирати, оскільки вони добре проглядаються з будь-якої сторони. При переміщенні між рядами взуття залишається чистим, і процес збору відбувається швидше. Матеріал стійкий до механічних пошкоджень та не рветься під ногами.

Як вибрати агротканину?

При виборі агротканини слід враховувати ширину та довжину майбутніх рядів. Ширина агротканини коливається від 1 м до 3,2 м. Також варто звернути увагу на густину матеріалу. Доглядати полуницю на агротканині потрібно так само, як рослини на відкритому грунті.

Але вирощування полуниці на агротканині має свої переваги:

  1. Мульчування дає можливість дозрівати ягодам на 2-3 тижні раніше, порівняно зі звичайним способом вирощування.
  2. На догляд за полуницею, яка вирощується на агротканині, у мене йде набагато менше часу і сил. Я не звертаю уваги на бур'яни, оскільки їх немає.
  3. Кусти полуниці не потрібно підв'язувати, оскільки ягоди залишаються чистими, навіть якщо є дотик із агротканиною.
  4. Пропалювати і розпушувати ґрунт не потрібно.
  5. Небажані вусики полуниці легко побачити та обрізати.
  6. Естетична привабливість. Ділянка, покрита агротканиною, виглядає доглянутою та акуратною. На поверхні залишаються лише зелені кущі з червоними ягодами, які хочеться швидше зібрати.
  7. За рахунок правильного догляду, ягоди більші, ніж на відкритому ґрунті. Вони не пошкоджуються дрібними комахами та мають товарний вигляд.
  8. Врожайність збільшується на 20-30%.
  9. Збирання врожаю відбувається швидше.
  10. Більш економний полив. Витрати на вирощування полуниці суттєво зменшуються.

Термін служби

Термін служби агротканини залежить від її міцності, а також умов використання. Агротканину використовують не тільки на відкритому ґрунті, але й у теплицях та парниках. За будь-яких умов, її застосування спрощує догляд за полуницею. На зиму, я віддаю перевагу згортати агротканину в рулони, і прибирати в закрите приміщення. Хоча деякі фермери практикують залишати агротканину на відкритому грунті будь-якої пори року. Агротканина стійка до заморозків та морозів, але при температурі нижче 15 °С можлива поява тріщин. Зберігаючи агротканину у закритому приміщенні, я продовжую термін її експлуатації. Тим більше, що розтягнути її для висадки нового врожаю не становить великої праці, і займає мінімум часу. Якщо при переміщенні агротканина трохи пошкодилася, її можна скріпити за допомогою степлера. Після цього частини не будуть розпадатися або розвиватися на вітрі.

За час використання агротканини я не виявила в ній недоліків. Її застосування для мульчування полуниці лише спростило роботу та заощадило мій час. Урожайність збільшилася, і полуниця набула товарного вигляду. Стиглі, великі та соковиті ягоди тепер радують мене щороку.

Коментарі