Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
Для замовлень від 750 грн діє БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА в точки видачі ROZETKA. Максимальна вага посилки не більше 15 кг та розміром не більше 120 см
Київ, вул. Дмитра Луценка, 15
Режим роботи Call-центра
Пн-Пт: з 09:00 до 18:00
Сб: з 10:00 до 16:00
Нд: Вихідний

Застосування мінеральних добрив. Підживлення рослин

Застосування мінеральних добрив. Підживлення рослин

Для того, щоб покращити врожайність культур і підвищити якість готової продукції, всі фермери та дачники використовують добрива. Вони допомагають рослинам правильно розвиватися і живлять їх корисними мікроелементами. Без добрив дуже важко виростити якісний урожай. Тому їхнє застосування вважається обов'язковим. Для того, щоб вибрати добриво, яке підійде рослинам, потрібно вивчити склад та особливості ґрунту, на якому планується висадка насіння або розсади.

Всі добрива можна розділити на:

  • органічні;
  • мінеральні;
  • бактеріальні;
  • мікродобрива.

Органічні добрива є екологічно чистими, але їх застосування дає не завжди добрі результати. На сьогоднішній день, великою популярністю користуються мінеральні добрива. Я також, на своїй ділянці віддаю перевагу мінеральним добривам. Вони показали себе тільки з хорошого боку, і я після їх використання змогла отримати високу врожайність. Мінеральні добрива потрібні для того, щоб поповнити ґрунт поживними речовинами. При своєму зростанні та дозріванні, культурам необхідні елементи у різних кількостях. Азот потрібен культурам у період активного зростання. А фосфор є незамінним елементом у період проростання першого листя і появи погонів.

Спосіб приготування та застосування добрив

Азотні мінеральні добрива отримують при синтезі аміаку з молекулярного азоту та водню. Усім відомо, що мінеральні добрива є неорганічними добривами. На своїй ділянці я використовую азотні добрива в рідкому стані, вони дуже добре та швидко розчиняються у воді. Але також їх можна використовувати і в твердому стані. Правила застосування добрив дуже важливі, і їх слід дотримуватися. Адже тільки тоді добрива зможуть дати хороший результат.

Види азотних добрив:

  • аміачні;
  • амонійні;
  • нітратні;
  • амідні.

Найчастіше я використовую аміачні добрива. Вміст азоту в аміачній селітрі сягає 35,0%. Також у цьому добриві присутні й інші поживні елементи. Я використовую це добрива для вирощування картоплі. Я зауважила, що після внесення цього добрива врожайність підвищується на 40,0-50,0 %. Картопля менше хворіє і шкідники відступають. Норма внесення аміачної селітри становить 10-20 г/м2.

Нітратна селітра також є добрим добривом. Але я її не застосовую на своїй ділянці, оскільки у мене чорнозем. Карбамід азоту або сечовина входить до групи амідних добрив. Це добриво підходить для багатьох культур, що вирощуються. Його можна застосовувати як на відкритому ґрунті, так і у парниках та теплицях.

Види калійних добрив:

  • сульфат калію;
  • хлористий калій;
  • калійна сіль.

Калійні добрива потрібні для того, щоб підвищити опір рослин до різних захворювань, а також підвищити їхню зимостійкість і посухостійкість. Калійні добрива утворюються шляхом подрібнення різних мінералів. Але більшість із них виготовляються на заводах: хлористий калій, сульфат калію, калімагнезія.

Калійні добрива дуже добре розчиняються у воді. У теплицях для добрива та підкорювання рослин я використовую сульфат калію. У складі калійної солі та хлористого калію є великий вміст хлору, який може бути шкідливий та небезпечний для рослин. Щоб отримати найкращий результат, калійні добрива можна змішувати з іншими добривами. Якщо рослині недостатньо калію, його плоди стають набагато меншими від норми, рослини пошкоджуються шкідниками і починають хворіти. Якщо Ви побачили такі ознаки на ділянці, потрібно терміново звернутися за допомогою до мінеральних калійних добрив. Таке добрива, як сульфат калію, не містить натрій і хлор у своєму складі.

Види фосфорних добрив:

  • простий суперфосфат;
  • подвійний суперфосфат;
  • фосфоритове борошно.

Деякі види фосфорних добрив отримують під час роботи металургійної промисловості. Ці добрива можуть розчинятися та не розчинятися у воді. Велика потреба фосфору у період цвітіння і появи плодів. Сам собою фосфор – малорухливий елемент. Тому для того, щоб він досяг кореневої системи, потрібно чимало часу. Тому фосфорні добрива вносяться восени. Якщо рослини вже росте не перший рік, то добрива потрібно вносити якнайглибше, щоб не пошкодити кореневу систему.

Для кольорів суперфосфат є добрим добривом. Після застосування одразу можна помітити позитивний результат. Квітки стають яскравішими, а стебла міцними та здоровими. Фосфоритне борошно підвищує зимостійкість злакових культур. Коли в грунті міститься оптимальна кількість азоту та калію, то ефективність фосфорних добрив одразу помітна і дає позитивний результат.

Комплексні мінеральні добрива дуже поширені серед фермерів та дачників. До їх складу входить понад два елементи. Я також віддаю перевагу комплексним мінеральним добривам.

Види комплексних добрив:

  • азотно-фосфорні;
  • азотно-калійні;
  • азотно-фосфорно-калійні.

Під час використання комплексних добрив, потрібно враховувати потребу рослин у тому чи іншому елементі. Нітрофосфат, який містить у своєму складі 50,0 % фосфору та 50,0 % азоту використовується для добрива та підживлення городніх культур. Амофос можна використовувати як на відкритому грунті, так і в теплицях. Це добриво є дуже зручним при внесенні. У складі є практично всі поживні елементи, які необхідні рослинам для правильного росту та розвитку. Діаммофос не впливає на кислотність ґрунту, тому його застосовують на всій території України під різні культури.

Технологія застосування мінеральних добрив залежить від кількості діючої речовини. Як правило, доза застосування вказується на упаковці. Але іноді доводиться самостійно її перераховувати для окремих культур. Також слід звертати увагу на сумісність деяких мінеральних добрив. Деякі з них не можна змішувати, оскільки не буде досягнуто бажаного результату. А в деяких випадках такими діями можна завдати шкоди рослинам.

Якщо дотримуватися технології внесення мінеральних добрив, це не зашкодить здоров'ю. Застосування мінеральних добрив почало користуватися великою популярністю серед фермерів. Але перед використанням потрібно уважно читати інструкцію та дотримуватися зазначених норм щодо внесення.

Підживлення рослин

Підживлення рослин проводиться у вегетаційний період. Вона необхідна для того, щоб рослини отримували всі необхідні мікроелементи та були більш стійкими до різних захворювань.

Види підживлення рослин:

  • коренева;
  • некоренева;
  • гідропоніка;
  • фертигація.

Проводити кореневе підживлення можна поверхнево або вносити мінеральні добрива у ґрунт. Некореневе підживлення проводиться тільки поверхнево. Потрібні елементи засвоюються рослинами через поверхню листя. Коли добрива вносяться разом із поливом, такий процес підживлення називається фертигацією. При краплинному поливі цей метод є найкращим варіантом. Гідропоніка застосовується при вирощуванні різної зелені та ягід. При цьому процесі рослини знаходяться у спеціальному субстраті, в якому і відбувається весь процес росту та дозрівання.

Ознаками азотного голодування може бути уповільнений ріст рослин, листя стає жовтим і може зовсім потрапити. Як некореневе підживлення можна використовувати аміачну селітру. Її потрібно розвести у пропорціях на 100 л води – 50 г добрива. Отриманого розчину буде достатньо площі 100 кв.м. Я використовую такий розчин на початку березня, щоб удобрити виноград. Коли рослини почнуть розвиватися, вони зможуть отримати необхідні елементи. З цим добривом потрібно працювати дуже акуратно, оскільки воно є вибухонебезпечним. Норма азоту кожної культури розраховується индивидуально.

В якості рідкого мінерального добрива часто застосовують карбамід.

Норми внесення сечовини

Вигляд рослин Норма внесення
Картопля, томати, перець Корневе підживлення, 20,0 г/м2
Огірки, горох Корневе підживлення, 10,0 г/м2
Плодово-ягідні дерева та чагарники Дворазове підживлення вноситься в таких пропорціях, 20-30 г/10 л. води. Перше підживлення рослин проводиться через кілька днів після цвітіння, а другий раз – через 4-5 тижнів. При прямому внесенні добрива потрібно 10-20 г/м2.
Овочі При прямому внесенні – 5-10 г/м2. При позакореневому підживленні 50-60 г/10 л. води.

Найчастіше я використовую карбамід для вирощування томатів. Я проводжу підживлення в період зростання, коли з'являються перші плоди.

Восени або навесні вносяться калійні хлористі добрива. Ефективність внесення добрив навесні набагато менша, ніж восени. При внесенні в осінній період, добрива закладають глибоко в землю, якомога ближче до коріння. Хлористий калій вноситься в ґрунт по 20-25 г/м2.

Для огірків добрим добривом є сульфат калію. При кореневому підживленні потрібно вносити близько 10г/м2. Під ягідні культури навесні вноситься калійна сіль по 20 г під кожен кущ. Також калійну сіль для добрива розкидають восени поверхнею грунту. У такому випадку норма внесення становить 150-200 г/м2.

Мінеральне підживлення рослин є невід'ємною частиною в процесі догляду за культурами. Вона допомагає досягти хорошої врожайності та високої якості продукції.

Таке добриво, як суперфосфат підходить для будь-якого ґрунту. Суперфосфат вноситься як підживлення при зростанні рослин. Я використовую це добриво для саду, а також для вирощування троянд. Норма внесення становить 0,5 центнери на 1 га. Ці добрива добре зберігаються. Для них не потрібні спеціальні умови та температурний режим. Фосфоритне борошно підтримує імунітет культур. Норма внесення становить 3,0-4,0 центнери на 1 га.

Найкраще комплексні добрива вносити влітку або навесні. Якщо до складу входить азот, їх потрібно вносити у весняний період. Для підживлення добрива вносяться протягом усього вегетаційного періоду. Амофос є комплексним добривом. Його можна назвати універсальним підживленням. Це добрива підходить для різних видів квітів, таких як: троянди, півонії, флокси. Після застосування збільшується кількість зав'язі квіток. Квіти виглядають здоровими, мають яскраве забарвлення та приємний аромат.

Правильне підживлення рослин зможе забезпечити хорошу врожайність. За рахунок застосування правильної технології внесення можна отримати високоякісну продукцію за мінімальних витрат.

Спосіб застосування мінеральних добрив залежить від виду культури, що вирощується. Найчастіше використовується локальний спосіб внесення, у якому мінеральні добрива вносяться задану глибину. Добрива для підживлення рослин дуже важливі для розвитку рослин. Без них важко отримати якісний урожай. Важливо правильно підібрати мінеральні добрива, після чого результат не забариться.

Коментарі